ekonomiatolyesi
Türkiyenin En İyi Finans Ve Ekonomi Sözlüğü

Troy Nedir? Troy Kartlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

TROY NEDİR? TROY KART NEDİR?

troy nedir? Bankalar arası kart merkezi BKM tarafından geliştirilen ve 2016 yılında hizmete sunulan yerli bir ödeme sistemidir. Troy kartla kredi kartı, banka kartı gibi kartlarınızla yaptığınız tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu kartın tek farkı üzerinde troy yazan bir logonun olması ve işlemlerinizin troy aracılığıyla gerçekleşmesidir.

Kredi kartları sayesinde alışverişlerimizi kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlarız. Bankaların sunduğu birçok kredi kartı vardır. Her kredi kartının farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler bankaların inisiyatifiyle belirli kurallar dahilinde oluşturulur. Visa, Master Card alternatiflerine ek olarak troy kart oluşturulmuştur.

Troy kart nasıl başvurulur?

troy-nedir-ne-ise-yarar

Mevcut kartınızın özelliğini troy olarak değiştirmek için bankanıza başvurabilirsiniz. Ayrıca troy özellikli bir kart için yine dilediğiniz bankaya başvurabilirsiniz. Troy kartı talep ettiğinizi bankanıza bildirmeniz gerekir. Bankanız buna göre işlemlerinizi yapar ve kredi kartınız ya da banka kartınızla güvenli alışverişin keyfini çıkarmaya başlarsınız.

 

İsterseniz internetten, isterseniz mağazalardan alışverişlerinizi yaparken troy kartı kullanırsınız. Bankaların troy kartların yıllık ücreti ile ilgili yaptığı düzenlemeler vardır. Bunun için bankanızla kart ücretleri konusunda görüşmeniz gerekir. Troy kartınızla ATM den para çekebilirsiniz, alışverişi için kullanabilirsiniz, mobil alışverişlerde tercih edebilirsiniz.

Troy Kart Nerelerde Kullanılır?

 troy-kart-nasil

Yurtiçinde troy kartınızı istediğiniz yerde kullanırsınız ve yurtdışında kullanmak isterseniz Discover, Diners ve Puls logolarının kartınızın arka yüzünde olup olmadığına dikkat edin. Bu logolar varsa troy kartınızı yurtdışında yaptığınız tüm harcamalar için kullanabilirsiniz. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında kartınızı güvenle kullanırsınız. Ayrıca yerli özelliğinden dolayı kartınızı kullandıkça ekonomiye de katkınız olur. Yerli ve milli ürünlerin kullanımı ülkemizin kalkınması için büyük önem arz eder.

Troy Kartlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? TROY NEDİR?

Troy kartınızı isterseniz mevcut bankanızdan ya da dilediğiniz bankadan alabilirsiniz. Troy kartlar hakkında bilinmesi gerekenler; Troy kartın açıklaması Türkiye’nin Ödeme Yöntemidir. Kısaca troy kart olarak adlandırılan bu sistemden faydalanmak için bankalardan yardım alabilirsiniz. Kartınız elinize ulaştıktan sonra kredi kartı olarak, ATM’den para çekmek için ya da ön ödemeli kart özelliğiyle yatırdığınız para kadar harcama yaparak troy kartınızı kullanmış olursunuz. İster yurtiçinde anlaşmalı mağazalardan ya da internetten isterseniz yurtdışı seyahatlerinizde harcamalarınızı bu kartla yapabilirsiniz.

Troy kartın güvenlik sistemi kendine özeldir. Troy go güvenli ödeme sistemiyle internetten ya da pos cihazı kullanarak alışveriş yaptığınızda cep telefonunuza bir SMS gelir. Doğrulama yaparak işleminizi yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde güvenli olarak ödeme yapmış olursunuz. Troy kartınızı temassız ve karekod kullanarak işlemlerinizi tamamlarsınız.

En son teknolojilerle uyumlu yerli kartımız troy sayesinde harcamalarınız güven altına alınmış olur. Kartınızı almak ve işlemlerinizi troy kartla gerçekleştirmek için en yakın troy kart anlaşmalı bankaya gidip başvuruda bulunabilirsiniz. Troy ön ödemeli kartınızla harcamalarınızı kontrol altında tutmanız kolaylaşır. Bu sayede ödemeler dengeniz bozulmaz ve ay sonunu rahatlıkla getirebilirsiniz.

Troy nedir? sorusuna verilebilecek en basit cevap, diğer kredi kartı ya da banka kartlarından farklı olarak yerli yatırımla gerçekleştirilmiş bir ürün olmasıdır.

Finansal okuryazarlıkla ilgili makalemizi okumak için tıklayınız.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.