ekonomiatolyesi
Türkiyenin En İyi Finans Ve Ekonomi Sözlüğü

Cyberpunk 2077 Hakkında Her Şey!

Yapımı 8 Yıl Süren Oyun Cyberpunk 2077

818

CYBERPUNK 2077 NEDİR?

cyberpunk 2077, baskıcı bir yaşamda teknoloji ve bilim ile inşa edilmiş şehirler arasında geçen bir gelecekte geçen hikayelere sahip bir bilim kurgu alt türüdür.

Cyberpunk 2077 Night City şehrinde geçen bir açık dünya aksiyon macera hikâyesidir.

Cyberpunk kelimesi Türkçe de siberpunk anlamına gelir.

Cyberpunkın karanlık dünyasında, bir yandan he türlü yasadışı işlerin yapıldığı yerler, diğer yandan ise güçlü teknoloji şirketleri ve onların parayla satın aldıkları her şey vardır.

Cyberpunk’ı tanımlamak için kullanılan ifadelerden biri de “Yüksek teknoloji, düşük yaşam” cümlesidir.

Oyun Türkçe ara yüz ve altyazısına sahip olarak erişime açılacak

Toplumun ve bireylerin “yüksek teknoloji, düşük yaşam” felsefesini benimsedikleri alternatif bir gelecekte, Night City isimli kurgusal ve karanlık bir şehirde geçiyor

Cyberpunk 2077 bu aralar oyun dünyasının en çok merak edilen oyunu oldu. The Witcher serisinin yapımcısı CD Project tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tarihi ile birlikte oyuncularla buluştu

cyberpunk-nedir

 

 

 

 

 

 

 

CYBERPUNK 2077 KAÇ LİRA? TÜRKİYE FİYATI NEDİR?

Cyberpunk 2077’nin PC fiyatı 249 TL. PS4 sürümü 459 TL, Xbox One fiyatı 468 TL

Oyunda Türkçe altyazı desteği olacak. Böylelikle oyunu daha keyifli bir şekilde oynayabileceğiz.

Oyunun Çıkış Tarihi ve Oyun Fiyatı

19 Kasım 2020 tarihinde çıkacak Cyberpunk 2077’yi Steam ve Epic Games platformları üzerinden 249 TL fiyat etiketiyle ön sipariş verebilirsiniz.

 

cyberpunk-2077-oyunu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CYBERPUNK 2077 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 7 or 10

İşlemci: Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon RX 470

DirectX: Sürüm 12

Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

 

ÖNERİLEN:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 10

İşlemci: Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G

Bellek: 12 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 or AMD Radeon R9 Fury

DirectX: Sürüm 12

Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

 

 

 

 

 

 

 

Oyunun Türü

Cyberpunk 2077 tür olarak The Witcher 3’e benzer şekilde Birinci Şahıs Açık Dünya Rol Yapma Oyunudur

.İlk oyunu 2007 yılında piyasaya sürülen The Witcher serisi yıllar içinde çok büyük bir hayran kitlesine ulaştı. 2015 yılında çıkış yapan The Witcher 3: Wild Hunt ise çıtayı bir hayli yukarı taşıdı ve gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak tarihteki yerini aldı. Bu başarının mimarı olan Polonyalı stüdyo CD Project RED, Cyberpunk 2077’yi ilk olarak 2012 yılında duyurdu ve oyun yıllardır sabırsızlıkla bekleniyor. Bu yıl E3 fuarının en çok beklenen oyunlarından biri, belki de birincisi olarak nihayet oyun hakkında ilk video Microsoft konferansının kapanışında yayımlandı. Video sayesinde oyunun dünyasına dair fikir sahibi olsak da asıl detaylar gizli sunumdan sonra ortaya çıktı.

Cyberpunk 2077’nin hikayesi ve dünyası

Siber teknolojinin ve internetin olduğu bu evrende V karakteri adında bir paralı askeri canlandıracağız. Bu evrende gelişmiş teknolojiye sahip cihazlar fazlaca neon ışıkları yer alıyor. Karakterimiz bilgisayar korsanı, mekanik beceri, menzilli silah kullanımı ve yakın dövüş gibi seçeneklere sahip olacak.

Cyberpunk 2077’de karakter yaratırken sabit bir sınıf seçimi yapmak gerekmeyecek. Oyunda dövüş odaklı Solo, ekipman ve makine kullanımına yatkın Techie ve hacker’lık temelli Netrunner olmak üzere üç farklı sınıf bulunacak. Oyunu oynadığımız süre boyunca yapacaklarımızsa karakterimizin bu üç sınıf çatısı altında şekillenmesine vesile olacak. Kısacası tek bir sınıfa ait yeteneklere yönelmek yerine çok yönlü bir karaktere sahip olabileceğiz.

Oyun her ne kadar bir senaryoya sahip olsa da çizgisel olmayacak, yani oyunun geçtiği Night City’de özgürce hareket edebilecek ve kendi yolumuzu çizebileceğiz. Düşmanlarla karşılaştığımız zaman da farklı çözümler üretmek mümkün olacak. İstersek direkt silah kullanabilir, istersek problemleri konuşarak çözebilir, istersek de farklı düşmanları birbirlerine düşürebiliriz.

Oyundaki karakterimizin bir evi olacak ve bu evde zaman geçirebileceğimiz birçok aktivite bulunacak. Kıyafetlerimizi değiştirmek, bilgisayar kullanmak, cephanemize ulaşmak ve eğlenceli vakit geçirmek için arkadaşlarımızı davet etmek yapılabileceklerden sadece bazıları. Evden çıkıp kendimizi sokaklarına atacağımız Night City ise hem gece- gündüz dönüşümü, hem de değişken hava şartları ile etkileyici bir atmosfer sunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.